top of page
Змагальний майданчик
IMG_45281 (74).jpg
Тренувальна зала
Зал1.jpg

Технічні характеристики снарядів

Програма pole sport виконується на пілонах і в партері. Розмір майданчика, де проходять змагання: 6 х 9 метрів мінімально. Висота пілонів: 4,20 – 4, 50 метрів, діаметр пілонів у Європі – 42 - 45 мм, в Америці та Австралії – 50 мм. Відстань між пілонами – 3 м.
Покриття пілонів – нержавіюча сталь (полірована) або пілон може бути пофарбованим порошковою фарбою.
Під час виступів на пилонной майданчику використовуються мати – цільне покриття.
При виступах дітей введені обмеження по висоті: категорія 6-10 років не може виступати на висоті, що перевищує 3м 20см.

Вимоги (Пілон)


Спортсмен під час виступу повинен виконати програму змагань на двох снарядах – різно режимних пілонах (статика і динаміка) і вправи в партері. У партері проходить не більше 15% всього виступу.
Виступи поділяються на сольні, дуетні, групові, за віком: 3 дитячих категорії, і дорослі (18+). На внутрішных змаганнях України  існує розподіл за рівнем підготовки: підгрупа А (учасник не має спортивного минулого) , група В (більше року занять суміжними видами спорту – синхронним плаванням, акробатикою, гімнастикою, цирковим мистецтвом, хореографією).
В національних Чемпіонатах присутня категорія «Аматори». Це обумовлено тим, що сьогодні багато спортсменів, які почали займатися у віці 18+. У категорії «Аматориі» ведеться пошук потенційно сильних спортсменів, цим займаються організатори турнірів.
Під час виступу спортсмен повинен виконати обов'язкові елементи програми, визначені правилами Федерації, це обов'язкові елементи на пілоні, кожен з яких має різну вартість. У чоловіків,  жінок та дітей обов'язкові елементи різні.
Елементи поділяються на силові, на гнучкість, розтяжку, стійки, баланси. Важливі координація рухів, гнучкість, спритність, сила, грація. У програму включені «каскади», що об'єднують кілька елементів по швидкому спуску і «зриви» (швидкий спуск + фіксація над підлогою).
Комплекси елементів дуже складні, є вправи, що поєднують силу, гнучкість і розтяжку, до них додаються «зриви», а також поєднання заходів з підлоги на пілон і сходу з пілона на підлогу. Використовуються «крутки» – обертальні рухи навколо пілона з положення « стоячи на підлозі». У партері виконується довільна програма: мікс з елементів хореографії, акробатики, гімнастики та спортивної аеробіки.
На повітряних снарядах всі елементи виконуються в повітрі. В ході виступу на кільці допускається один сход на підлогу.
Тривалість виступу на пілоні і на повітряних снарядах:
Діти – до 3хв. 30 сек.
Дорослі – 4.50 – 5 хвилин.
Всі вправи виконуються під музику. Кожен виступ являє собою злагоджений красивий номер, наповнений обов'язковими і довільними елементами.
При оцінці виступу спортсменів під час змагань зі спорту на пілоні використовуються наступні критерії:
1.Техніка — тут оцінюється чистота заходу на вправу і виходу з нього. На різних змаганнях у суддів є різні критерії оцінки, які, в основному, виставляються в залежності від того, як чисто було здійснено захід на елемент. Також судді визначають, скільки разів необхідно зробити рух навколо пілону під час крутки, скільки секунд протриматися в елементі. В техніці особлива увага приділяється розтяжці, гнучкості, силі і рівновазі, які оцінюються за допомогою різних трюків, виконуваних на пілоні.
2. Артистичність — відповідність способу музиці, танцю образу, то, як обіграний образ і вміння показати себе, власну вправність та грацію.

bottom of page