Спорт на пілоні – просування виду спорту
«Федерація поул спорту України» (спочатку «Союз спорту на пілоні» – до 2015р..) була створена в 25.10.2012р. Ганною Ульянченко (Ісаєвою), Мілою Бережною та Іриною Глушко.
Анна Ульянченко – перший викладач акробатики на пілоні в м. Харкiв (стаж роботи з 2001р.), керівник танцювальних колективів і хореограф танцю і акробатики на пілоні.
Міла Бережна – танцюрист бальних танців, лікар-ортопед, розробник реабілітаційних програм для спортсменів і танцюристів.
Ірина Глушко – майстер спорту з художньої гімнастики, тренер-викладач.
Федерація була створена за підтримки департаменту молоді та спорту Харківської міської ради з метою розвитку нового виду спорту, об'єднання спортсменів, тренерів, суддів та ентузіастів.
Перші змагання, організовані Федерацією, відбулися 31 березня 2012 року.
Перша участь збірної команди України спортсменів-пілоністов на міжнародні змагання відбувся у вересні 2013 р, на європейському турнірі українські спортсмени виграли три золотих медалі.
У 2015 році до Федерації приєдналися понад 14 регіональних представництв, що дало можливість підтвердити всеукраїнський статус організації.


Світова історія розвитку спорту на пілоні така: вправи на пілоні стали популярною формою фітнесу в 2000 році, і змагання пілоністов почали набирати популярність. У той період змагання мали розмиті критерії оцінки, не було визначено чіткі правила, відповідно, складно було оцінювати виступи і послідовно присуджувати високі бали тим спортсменам, які технічно і артистично перевершували суперників.
У 2006 році Кеті Коатс провела опитування: чи можна вважати пілоні спорт саме видом спорту і чи може Pole Sport стати Олімпійським спортом. Більш 10 000 опитаних проголосували «за». У 2008 році Тім Траутман з США почав працювати з Кеті Коатс в Міжнародній федерації спорту на пілоні, тоді ж з'явився термін «пілонні види спорту».
З'явився термін «Pole sports», після чого акробатичні трюки і вправи на пілоні стали розглядати не як фізичну активність рекреаційної спрямованості, виконуваної в соціальному і фізичному плані, а саме як спортивний напрям, професійний спорт. Почали проводитися регулярні змагання на міжнародному рівні.
До середини 2011р. це був жіночий спорт – 95% спортсменів-пілоністов були жіночої статі. За рекомендаціями з боку МОК потрібно було змінити ситуацію, залучаючи чоловіків до даного виду спорту. Для цього IPSF зробив наступне: в 2017 році вперше відкрилися чоловічі категорії для дітей і початківців, що допомогло збільшити участь чоловіків більш ніж на 70%.
У 2014 році IPSF зв'язався з GAISF щодо процесу подачі заявки, і почався шлях до визнання пілонного спорту саме спортом. IPSF почав узгоджуватися з критеріями GAISF і IOC, збільшивши кількість своїх членів – національних федерацій – до 25, а ще 12 – в процесі розгляду заявок на вступ.
Розвиток спорту на протязі багатьох років:
• 2009 рік – Відкриття IPSF – Міжнародної федерації поул спорту
• 2012 – Перший чемпіонат світу
• 2013 рік – Впровадження дитячої програми змагань
• 2014 рік – Перший контакт з SportAccord (тепер GAISF)
• 2014 рік – введена антидопінгова програма
• 2015 рік – перший додаток до SportAccord (тепер GAISF)
• 2016 рік – затверджено в якості передплатника ВАДА
• 2016 рік – Подача заяви про членство в МОК
• 2017 рік – Підписано тристоронню угоду з FIG та GAISF, щоб дозволити членство в IPSF в GAISF
• 2017 рік – статус спостерігача, наданий GAISF.