top of page

Спорт на пілоні – просування виду спорту

«Федерація поул спорту України» (спочатку «Союз спорту на пілоні» – до 2015р..) була створена в 25.10.2012р. Ганною Ульянченко (Ісаєвою), Мілою Бережною та Іриною Глушко.

Анна Ульянченко – перший викладач акробатики на пілоні в м. Харкiв (стаж роботи з 2001р.), керівник танцювальних колективів і хореограф танцю і акробатики на пілоні.

Міла Бережна – танцюрист бальних танців, лікар-ортопед, розробник реабілітаційних програм для спортсменів і танцюристів.

Ірина Глушко – майстер спорту з художньої гімнастики, тренер-викладач.

Федерація була створена за підтримки департаменту молоді та спорту Харківської міської ради з метою розвитку нового виду спорту, об'єднання спортсменів, тренерів, суддів та ентузіастів.

Перші змагання, організовані Федерацією, відбулися 31 березня 2012 року.

Перша участь збірної команди України спортсменів-пілоністов на міжнародні змагання відбувся у вересні 2013 р, на європейському турнірі українські спортсмени виграли три золотих медалі.

У 2015 році до Федерації приєдналися понад 14 регіональних представництв, що дало можливість підтвердити всеукраїнський статус організації. 

carta oblastey.jpg

Світова історія розвитку спорту на пілоні така: вправи на пілоні стали популярною формою фітнесу в 2000 році, і змагання пілоністов почали набирати популярність. У той період змагання мали розмиті критерії оцінки, не було визначено чіткі правила, відповідно, складно було оцінювати виступи і послідовно присуджувати високі бали тим спортсменам, які технічно і артистично перевершували суперників.

У 2006 році Кеті Коатс провела опитування: чи можна вважати пілоні спорт саме видом спорту і чи може Pole Sport стати Олімпійським спортом. Більш 10 000 опитаних проголосували «за». У 2008 році Тім Траутман з США почав працювати з Кеті Коатс в Міжнародній федерації спорту на пілоні, тоді ж з'явився термін «пілонні види спорту».

З'явився термін «Pole sports», після чого акробатичні трюки і вправи на пілоні стали розглядати не як фізичну активність рекреаційної спрямованості, виконуваної в соціальному і фізичному плані, а саме як спортивний напрям, професійний спорт. Почали проводитися регулярні змагання на міжнародному рівні.

До середини 2011р. це був жіночий спорт – 95% спортсменів-пілоністов були жіночої статі. За рекомендаціями з боку МОК потрібно було змінити ситуацію, залучаючи чоловіків до даного виду спорту. Для цього IPSF зробив наступне: в 2017 році вперше відкрилися чоловічі категорії для дітей і початківців, що допомогло збільшити участь чоловіків більш ніж на 70%.

У 2014 році IPSF зв'язався з GAISF щодо процесу подачі заявки, і почався шлях до визнання пілонного спорту саме спортом. IPSF почав узгоджуватися з критеріями GAISF і IOC, збільшивши кількість своїх членів – національних федерацій – до 25, а ще 12 – в процесі розгляду заявок на вступ.

Розвиток спорту на протязі багатьох років:

 • 2009 рік  –  Відкриття IPSF  –  Міжнародної федерації поул спорту

 • 2012  –  Перший чемпіонат світу

 • 2013 рік  –  Впровадження дитячої програми змагань

 • 2014 рік  –  Перший контакт з SportAccord (тепер GAISF)

• 2014 рік  –  введена антидопінгова програма

 • 2015 рік  –  перший додаток до SportAccord (тепер GAISF)

 • 2016 рік  –  затверджено в якості передплатника ВАДА

 • 2016 рік  –  Подача заяви про членство в МОК

 • 2017 рік  –  Підписано тристоронню угоду з FIG та GAISF, щоб дозволити членство в IPSF в GAISF

 • 2017 рік  –  статус спостерігача, наданий GAISF.

Розгорнута історична довідка тут!

bottom of page