top of page
PARA POLE 

Правила, зазначені нижче, служать додатком  до Правил суддівства МФПС (IPSF) та Національних правил та застосовуються до категорії PARA POLE. Ці правила та поправки повинні бути прочитані разом із Правилами суддівства МФПС (IPSF) та Національними правилами (із  Додатком 2, коли це стосується СЧПС Світових змагань з поул та аеріал спорту (WPSC)).

Рух всупереч інтересів параспорту – це загроза однобічній та передбачуваній конкуренції де завжди перемагає спортсмен із найменшими порушеннями. Попередити це можна через розміщення пара-спортсменів за категоріями відповідно до їхніх порушень – за спортивними класами. Система класифікації МПК виділяє спортсменів, які можуть брати участь у змаганнях та способи групування спортсменів. Це, певною мірою, схоже на групування спортсменів за віком, статтю або вагою.

У параспорті спортсмени згруповані відповідно до ступеню обмеження активності внаслідок порушення. Різні види спорту вимагають від спортсменів різних дій. Оскільки кожен вид спорту вимагає певні види рухів, вплив порушень на кожен вид спорту також відрізняється (виходячи з Класифікаційної моделі правил для параспорту, січень 2017 - Міжнародний паралімпійський комітет IPC, див. www.paralympic.org/classification). Тому, щоб мінімізувати вплив порушень при виконанні рухів на пілоні, застосовується відповідна класифікація. Для "Поул Спорту" МФПС (IPSF)  вибрав наступні умови для участі у змаганнях з Para Pole з подальшою класифікацією та модифікацією правил:

1. Постраждала сила м'язів:
a. Група 1: PPMP1 - вміє ходити
b Група 2: PPMP2 - використовує інвалідне крісло
2. Відсутність кінцівок:
a. Перша група: PPLD1 - Відсутність однієї руки, ампутація або вроджена відсутність кінцівки вище ліктя
b Друга група: PPLD2 - Відсутність однієї ноги, ампутації чи вроджена відсутність кінцівки вище коліна
с Група 3: PPD3 - Відсутність однієї руки, ампутація чи вроджена відсутність кінцівки нижче ліктя
d. Група 4: PPD4 - Відсутність однієї ноги, ампутації або вроджена відсутність кінцівки нижче коліна.
3. Порушення зору:
a. Група PPVI: офіційно визнаний сліпим

ОПИС допущенного до змагань порушення ВІДПОВІДНО ДО МІЖНАРОДНОЇ ПАРАЛИМПІЙСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ:

1. - Ослаблена сила м'язів: зменшена сила, внаслідок ураження м'язів або групи м'язів, таких як м'язи однієї кінцівки або нижньої половини тіла, як це спричинено, наприклад, пошкодженнями спинного мозку, спинною біфідою або поліомієлітом.

2. - Відсутність кінцівок: повна або часткова відсутність кісток або суглобів внаслідок травми (наприклад, автомобільна катастрофа), хвороби (наприклад, раку кісток) або вроджена відсутність кінцівок (наприклад, дисмелія).

3. - - Порушення зору: погіршення зору внаслідок пошкодження структури очей, нервів або шляхів зору, або зорової кори. Спроможність зорової системи - 5% або менше

КРИТЕРІЇ КАТЕГОРІЇ PARA POLE:

• Категорія не має обмежень за віком.
• Можуть брати участь тільки в категорії Соло; категорії Дуети немає.
• Для участі у змаганнях буде відкритий тільки розряд Еліт.
• Спортсмен категорії Para Pole повинен надати документацію, що підтверджує його право на участь у змаганнях у відповідній категорії Para Pole.

Для категорії Para Pole були внесені наступні поправки та винятки:
Обов'язки:

Спортсмени категорії Para Pole будуть зобов'язані дотримуватися тих самих критеріїв, що й розряд Аматори з точки зору кількості вибраних елементів, дозволеного точного діапазону і діапазон елементів на вибір. 
Крім того, для всіх елементів на гнучкість та міцність допускається 20 ° відхилення.

Технічні списання:

  • Одноразове списання:

- Невдале виконання та неправильні лінії не будуть оцінюватися для будь-яких спортсменів категорії Para Pole.
- Невдалий перехід в елементи та з них, а також на та з пілону, також не буде оцінюватися для будь-яких спортсменів категорії Para Pole.

  • Загальні списання:

- Критерії загальної висоти пілону змінюються для спортсменів категорії Para Pole - для цієї категорії використовується лише 50% висоти пілона.

 

Для груп з відсутністю кінцівок: дозволено використовувати протезування.
Для груп з порушенням зору:
- У випадку коли спортсмен зі спроможністью зорової системи більше 5% класифікується як такий, що має порушення зору, спортсмен повинен буде одягнути на очі звичайну чорну пов’язку, яка закриває зір спортсмену, і, таким чином, робить його візуальну здатність на тому ж рівні, що й у інших спортсменів цієї категорії.
- Крім того, тренерам спортсменів буде дозволено орієнтувати спортсмена на сцені під час виступу. Це суворо регламентовано, і дозволено лише наступне:


Кут елементів по відношенню до суддів, що описується по аналогії із циферблатом годинника (наприклад, поворот на 3 години, тощо).
Для безпеки спортсмена дозволяються такі слова, як праворуч і ліворуч, підлога і дах, а також відстань до пілонів.
Тренер та спортсмен також зобов'язані використовувати екстрені слова, такі як СТОП, у разі небезпеки, можливості падіння спортсмена зі сцени або зіткнення з пілонами.
Будь-який інший вид орієнтування спортсмена на сцені (наприклад, стосовно ліній пальців та колін, утримання позиції впродовж 2 секунд, або обертання на 360 і 720), підлягає штрафу із боку головного судді.

 

  • Перед проведенням змагань, усі спортсмени категорії Para Pole зобов'язані надати організатору змагань довідку від лікаря, яка підтверджує відповідність особливій категорії, і при необхідності, за запитом, спортсмени зобов'язані надати додаткову інформацію. 
     

bottom of page